Menu

قورباغه

يكشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۷ ب.ظ
Afshin

تو به من گفته بودی یک رستوران خیلی گران در چین هست که غذاهای خاصی دارد و می خواهی در آن سفر آنجا غذا بخوری. من گفته بودم مگر چه چیزهایی توی آن رستوران هست؟ گفته بودی مثلا قورباغه زنده! قورباغه را فلج می کنند که نتواند حرکت کند. بعد می خورند... گفته بودم چقدر چندش آور و وحشیانه. تو گفته بودی خودش که حس نمی کند؛ فلج است! بعد من گفتم: "چه فرقی داره؟ مهم اینه که هنوز هست... ما وقتی حیوونا رو میخوریم که اونا دیگه نیستن. وقتی نیستن نمی فهمن که ما می خوریمشون."
 وارد رستوران که شدیم چشم هایم را روی میزها می چرخاندم. توی تمام بشقاب ها دنبال قورباغه زنده می گشتم. تو دستم را می کشیدی و من انگار که وزنی نداشته باشم مثل یک بادکنک دنبالت کشیده می شدم. نگاهم روی میزها بود. یکی از چشم بادامی ها نگاه معناداری به من کرد. از تو پرسیدم اون چیه مرده داره می خوره؟ شکل کله بچه آدمه! تو گفتی: "آره، تو سایت رستوران خوندم اینجا جنین آدمم داره. می دونستی یکی از گرون ترین غذاهای دنیاس؟"
گفتم: "اه کثافتای لجن... حتما بعد یه مدت جنین زنده هم میاد تو منوشون!"
_ سخت نگیر عزیزم. واسه یه بار تجربه بد نیست. من از بچگی دوست داشتم یه بار گوشت آدم بخورم!
_ باز داری حالمو به هم می زنی...
 یک لحظه وزن پیدا کردم و ایستادم. چشمم به سر بدون تن قورباغه ای افتاد که داشت پلک می زد. به من گفتی: "همون میز خوبه؟" به سمت میز رفتم و روی صندلی نشستم. 
 گارسون که آمد به انگلیسی سفارش های از پیش تعیین شده را گفتی. قورباغه زنده با یک نوع شراب برای تو، میگو با آب و زیتون برای من. تا وقتی غذا را بیاورند سرم را به اطراف می چرخاندم. به چهره چشم بادامی ها و توریست هایی که با ولع داشتند غذا می خوردند نگاه می کردم. از تمامشان متنفر بودم. حتی از تو که بی صبرانه منتظر قورباغه زنده بودی... بالاخره دو گارسون غذاها را با تشریفات مخصوصی آوردند. سریع دنبال قورباغه گشتم. میان ظرف های لوکس و سبزیجات تزئینیِ زیبا، چشم هایش را دیدم... طوری به اطراف نگاه می کرد که انگار نمی دانست قرار است تا چند دقیقه دیگر چه جنایتی در حقش بشود. گارسون آن را جوری گذاشت جلوی تو که چشم هایش به سمت من بود و پشتش به تو. نفهمیدم گارسون ها کی رفتند؟ روی تن سبز قورباغه خالهای مشکی بود. تو گفتی: "به چی نگاه می کنی؟ اگه دلت خواسته میذارم یه کم از غذای من بخوری..." 
 جوابت را ندادم. هر لحظه بیش تر از تو متنفر می شدم. چنگال را گذاشتی روی پای قورباغه و با کارد قسمتی از گوشت  پایش را بریدی. قورباغه تکان خفیفی خورد. پلک هایش چندبار پشت سر هم باز و بسته شد. تکه گوشت خام و سفید را توی دهانت گذاشتی. از حالت جویدنت معلوم بود که گوشت سفتی است. با دهان پر که تکه های گوشت قورباغه داخلش مشخص بود گفتی: بد نیست. چرا مات موندی؟! به بشقابم که پر بود از میگوهای سرخ شده نگاه کردم. دلم بهم خورد. فکر کرد هر کدام از میگوها دو چشم دارند که با آن مرا تحقیر می کنند، اما نه. آنها دیگر نبودند. دوباره به چشم های قورباغه نگاه کردم. تو همچنان که لقمه اولت را می جویدی یک تکه دیگر از پایش را بریدی. قورباغه اینبار تکان محکم تری خورد. پلک هایش را روی هم فشار داد و با کمی مکث باز کرد. اما نمی توانست فرار کند. خودم را تصور کردم که قورباغه به دست در خیابان های پکن در حال دویدنم. وقتی گیلاس مشروب قرمز را برداشتی با خودم گفتم: "حالا وقتشه..."
 قورباغه را برداشتم و به سمت در رستوران دویدم.  خیلی لیز بود. هر آن ممکن بود از دستم بیفتد. "بِل بوی" با مکث در را برایم باز کرد. تعجب کرده بود. قورباغه را به لباس کاموایی ام فشار دادم که لیز نخورد. تا می توانستم قدم هایم را دراز می کردم. به چهارراهی رسیدم. سرم را برگنداندم. تو را دیدم که پشت سرم می دویدی. فاصله ات خیلی زیاد نبود. چشمم به جوی آب کنار خیابان افتاد. خم شدم و قورباغه را داخل آن انداختم... فکر کردم اگر قورباغه در آب جوب بمیرد بهتر است از اینکه وقتی هست، خورده شود...


http://zahraaghaee2.blogfa.com

نظرات (۸)

نهههه کی غورباقه زنده رو میخوره:(

هشت پای زنده که میخورن حالا قورباغشو مطمئن نیستم
این که جنین میخورنو شنیده بودم:|
قانونی که نیست به هر حال
 • crazy friends avatar
 • مسافر هستم
 • عجیب!!
  اره

  (
  این چیه؟
 • crazy friends avatar
 • 💖 miss fatemeh 💖
 • وای حالم داره بد میشه جییییغغغغغ :( :( :(
  تو وب من بالا نیارییییییییی
 • crazy friends avatar
 • 💖 miss fatemeh 💖
 • نه حواسم هست :))
  آفرین بر تو
  منن بالا آوردم :| 
  دم نویسندش گرم پس که اینقدر تاثیر گذاشت
  واقعی ک نبود؟
  :) نمدونم
  X
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  crazy friends

  if you have crazy friend you have everything ...

  if you have crazy friend you have everything ...

  هوا چطوره؟ my city
  music
  James horner
  My Immortal Evanescence
  music
  James horner
  James horner FOR THE LOVE
  music
  James horner
  Whithin-Temptation Forgiven
  آخرین نظرات
  نویسندگان